Bojíte se vrásek? Dodejte pleti kolagen a pročistěte organismus pomocí bylin

Vrásky v obličeji jsou přirozené a k procesu stárnutí patří. Obzvláště ženy ale chtějí jejich výskyt co nejvíce oddálit. Obnovu kolagenu a zázračné vypnutí pleti jim tak denně slibují reklamy na nejrůznější krémy. Při preventivní péči o pokožku, ale i každý den v koupelně se však lze spolehnout i na přírodní pomoc bylin. Tvorbu kolagenu stimuluje například pýr či rakytník, s čištěním organismu pak pomůže penízovka, grep a kalina.
Rubrika: 

Kolagen – to je zásadní proměnná, která má na kvalitu pleti a tvorbu vrásek vliv. Jedná se totiž o hlavní bílkovinu pojivových tkání zásadní pro pevnost vazů a šlach i pružnost pokožky. S věkem se však produkce kolagenu přirozeně snižuje a pojiva v pokožce se uvolní, což má za následek vrásčitost kůže. Tvorbu kolagenu můžeme též podpořit bylinnými produkty na vnitřní užívání. Hodně známe a využívané jsou pýr, rakytník a lopuch, které regenerují sliznice. Z gemmoterapie jsou velice vhodné ořešák královský, borovice či borůvka, žilní problémy tkání zlepšují jírovec a jinan.

V případě, že chcete bojovat s vráskami, nesmíte zapomínat ani na důkladnou hydrataci pleti. S věkem, ale i působením nejrůznějších okolních jevů se totiž pleť stále více vysušuje. Pomoci mohou přírodní vychytávky. Blahodárný vliv na pleť má například med nebo mrkev. Na domácí masku stačí smíchat půl lžíce mrkvové šťávy se dvěma lžícemi medu a nanést na pleť. Po 20 minutách je ideální masku setřít tamponkem namočeným ve vodě se sodou bikarbonou. K pravidelné péči o pleť pak poslouží mast Psorikalis a Ezelup s extrakty z bylin, které pomáhají udržovat pokožku ve svěžím stavu a oddalují projevy její degenerace a stárnutí. Skvělých výsledků můžete dosáhnout také při používání krému Matuzalem obsahujícím extrakty z čajovníku doplněné koenzymem Q10, ureou a kyselinou hyaluronovou. Pravidelné užívání přípravku, který je často nazývaný „Molekulou života“ tak zpomaluje stárnutí pleti, předchází poškození kolagenových a elastinových vláken v kůži a zabraňuje ztrátě její pružnosti čímž účinně bojuje proti vysychání pleti a tvorbě vrásek.

I při péči o pleť však platí, že nejdůležitější je pátrat po příčině vzniklých problémů. Pokud tak chcete mít krásnou pleť, musíte se zaměřit na pročištění organismu zevnitř. K tomu pomůže například bylinný kůra složená z tinktur z grepu, penízovky, černého rybízu a kaliny tušalaj, jež pomáhá bojovat s mikroby v orgánech a tkáních. Právě mikroby v těle totiž mimo jiné mohou také výrazně zhoršovat kvalitu pleti. Penízovka tak pomáhá při regeneraci slinivky, černý rybíz působí protizánětlivě a posiluje cévy. Extrakt ze semen grepfruitu za se pomáhá udržovat mikrobiologickou rovnováhu v tkáních a orgánech.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen