Civilizační choroby: Problémy s nadváhou má polovina Čechů. Při léčbě je nutné zaměřit se na pročištění organismu

Takzvané civilizační choroby jsou v moderní společnosti stále častěji skloňovaným pojmem. Vznikají především kvůli nezdravému životnímu stylu, příjmu průmyslově zpracovaných a nekvalitních potravin, ale i nedostatku pohybu a neustálému stresu. Jedním ze závažných civilizačních problému je dle odborníků také obezita. Tou totiž v tuzemsku trpí více než polovina lidí. Při redukci váhy a celkovém čištění organismu však mohou pomoci i bylinky. Vhodné je například maté nebo brodecký ortislim.
Rubrika: 

Obezita české populace je dle aktuálních statistik stále vážnějším problémem. Odborníci tvrdí, že téměř polovina dospělých Čechů trpí nadváhou. Každý čtvrtý se poté potýká s některým typem obezity. Velkým problémem je pak především vzrůstající počet obézních dětí. Lékaři při tom upozorňují, že nadměrná hmotnost může vést k obtížím v podobě bolesti kloubů a zad, snížené pohyblivosti, dušnosti či horšímu hojení ran. Obzvláště viscerální tuk může vést i k vážným metabolickým komplikacím, například k cukrovce, zvýšenému tlaku nebo i rakovině.

Základní příčinnou vzniku civilizačních chorob, tedy i obezity, je velké množství nezdravých návyků, jež postupně oslabují organismus a imunitu. Při jejich řešení je proto nezbytné se soustředit na odstranění škodlivých toxinů, které se vlivem nezdravého životního stylu v těle usazují a negativně ovlivňují funkci orgánů. Důležité je zařazení pravidelných pohybových aktivit, ať už cvičení nebo pohybu na čerstvém vzduchu. Nutné je také pročištění organismu a řešení stávajících zdravotních problémů. Nemusíte ale ihned sahat po medikamentech, pomoci mohou i bylinné prostředky.

Při redukci váhy je zásadní především očista a posila vnitřních orgánů, jater a slinivky. Využít pro to lze například ostropestřec či gemmoterapeutikum z jalovce nebo žita. Slinivku podpoří penízovka, vhodné je i gemmoterapeutikum z borůvky. Zapomenout bychom neměli ani na cévní systém, jeho očistu a revitalizaci. Zde můžeme sáhnout po celé řadě bylinných prostředků.  K očistě cév přispěje gotu kola či pelargonie, na jejich regeneraci je zase vhodný jinan, kaštan, kukuřice nebo kotvičník.

K urychlení a zlepšení látkové výměny a redukci hmotnosti můžeme využít směs ananasu, vinných hroznů a mořských řas pod názvem Brodecký redukční ortislim. Pro odvodnění a podporu štěpení tuku v játrech je ideální extrakt z Maté a kukuřičných čnělek.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen