Civilizační choroby: Vysoký krevní tlak může mít fatální následky. Prevence při tom nemusí být složitá

Rychlý a stresující styl života, nezdravé stravovací návyky nebo málo pohybu. To jsou některé z příčin výskytu takzvaných civilizačních chorob, které se v moderní společnosti stávají stále skloňovanějším pojmem. Jedním z typických problémů průmyslových zemí je dle odborníků také zvýšený krevní tlak. Arteriální hypertenze, jak je tento problém odborně nazýván, totiž může vést k rozvoji mrtvice, onemocnění srdce i infarktu. Při řešení potíží s tlakem je proto zásadní zaměřit se na celkové pročištění cévního systému. Pomoci s tím mohou i přírodní přípravky.
Rubrika: 

V počtu pacientů, kteří trpí onemocněním srdce nebo cév patří Česká republika dlouhodobě mezi země s nejhorším skóre. Vždyť právě na nemoci oběhové soustavy umírají lidé dle Českého statistického úřadu nejčastěji. Zvýšený krevní tlak přitom může při dlouhodobém neřešení k vážným zdravotním následkům i smrti vést. Důležitou prevencí hypertenze je proto konzumace pestré stravy, pravidelný pohyb ale i regenerace, nebo omezení množství zkonzumovaného alkoholu a cigaret. 

K pročištění organismu, které je při potížích s vysokým krevním tlakem žádoucí, mohou pomoci také bylinné tinktury. Ty pomohou zbavit cévy usazenin a podpoří tak normalizaci krevního tlaku. Na čištění cév je ideální například tinktura z pelargonie, gotu koly, česneku a echinacei. Na jejich revitalizaci jsou poté vhodné zpracované pupeny stromů – jinanu, kaštanu, jeřábu oskeruše a dále gemmoterapeutikum z kotvičníku.

Výjimečným přípravkem s komplexními účinky je odedávna využívaný jinan, který podporuje a prokrvuje srdeční sval i mozek, čímž také pozitivně ovlivňuje paměť. Pro posilu srdce a zároveň snížení tlaku je vhodné gemmoterapeutikum z olše, hlohu a hlavně směs Valocardum. K podpoře zdraví cévního systému, srdce i normalizaci krevního tlaku se hodí i jmelí, které také stimuluje činnost slinivky a štítné žlázy.

 

 

 

 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen