I při houseru lze sáhnout po bylinkách

Nadeje_houser
Postihne-li vás ischias neboli houser, pohádková metoda s lívancovým těstem bohužel nezabere. Nemusíte se ale zříkat domácí léčby. Bolest v důsledku podráždění, uskřípnutí nebo zánětu sedacího nervu můžete ztišit pomocí bylin. Vyzkoušejte tinkturu z pupenů topolu nebo homeopatickou mast z kiwi.
Rubrika: 

Prudká bolest v kříži, jež někdy vystřeluje do hýždí. Objevuje se velmi často v noci. Doprovází ji brnění nohou až po konečky prstů i celková svalová slabost. Spouštěčem může být rychlé otočení se nebo zvednutí těžkého břemene. Nejčastější příčinou ischiasu je však vyhřezlá ploténka, která utlačuje sedací nerv. Pokud se s tímto onemocněním potýkáte, v první řadě je důležité přejít do klidového režimu. Dávejte pozor na prudké pohyby a vyhýbejte se fyzické zátěži. Omezte sezení, oblast bederní páteře udržujte v teple. Přikládejte termofor, hodit by se mohla i tzv. kočka, která vám zůstala po prarodičích. Nelehejte si ale do horké vany, ta by bolest ještě prohloubila.

Při bolestech zad, tedy i zánětu sedacího nervu, je možné předpokládat přítomnost borelie v krvi. Proto je vhodné použít tinkturu z pupenů topolu, která působí proti borelii působí. Má ovšem také analgetické účinky. Se všemi zánětlivými problémy nervů si dobře poradí třezalka. Můžete ji užívat vnitřně ve formě tinktury nebo si přikládat obklady z třezalkového oleje. K vnějšímu použití můžete použít také mast z kiwi. Maže se na křížovou oblast, jen symbolicky, v tenké vrstvě.

Při problémech s houserem je nutné pomoci regeneraci nervu, a to bělotrnem kulatohlavým. Zlepšení vodivosti nervu zajistí javor babyka. S každou bolestí nervového aparátu může pomoci gemmoterapeutikum z vrby.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen