Když se ozve trojklaný nerv

Nadeje_bolest trojklaneho nervu
Naruší běžný chod života. Nedovolí ani v klidu spát. Bolest trojklaného nervu je velmi intenzivní a může se v průběhu let vracet. Trpí jí většinou lidé nad 50 let, častěji ženy. S přibývajícím věkem počty pacientů ještě narůstají. Ulevit při tomto onemocnění dokáží nejen léky, ale také přírodní prostředky.
Rubrika: 

Trojklaný nerv je jedním z nejcitlivějších nervů v těle. Zajišťuje citlivost obličeje, přilehlé části hlavy, dále dutiny nosní, ústní včetně zubů a dásní, a oka. Ovládá i některé žvýkací svaly. Účinná prevence proti záchvatům bolesti tohoto hlavového nervu není známa. Obecně lze ovšem doporučit, držet se v teple. Zvláště teď, v době silných mrazů, je třeba se dobře chránit před zimou a větrem. V místnosti bychom se neměli vystavovat průvanu.

Onemocnění trojklanného nervu se dělí na dva druhy – primární a sekundární. Druhý případ vzniká většinou po úrazu, lékařském zákroku, v důsledku infekce či nádoru. Primární, neboli pravá bolest trojklaného nervu je způsobena kontaktem některé z mozkových cév s trojklaným nervem. Bolest trojklaného nervu lze při první atace lehce zaměnit za bolest zubů. Jde o ostrou bolest na polovině obličeje připomínající zásah elektrickým proudem. Může dojít k začervenání tváře nebo slzení oka.

Při bolesti trojklaného nervu je bylinou první volby třezalka. Účinkuje silně protizánětlivě, léčí poškozenou tkáň a otoky. Velice užitečným prostředkem je také bělotrn kulatohlavý. Má pozitivní vliv na svalové atrofie, periferní obrny, záněty nervů, a tedy na poruchy vedení vzruchu nervovými vlákny. Ke zlepšení posledně jmenovaného problému můžeme použít gemmoterapeutikum z javoru babyky. To je úspěšné nejen při vedení vzruchu nervem, ale i při některých ochrnutích a neuralgiích. Bolestivé stavy trojklaného nervu zmírňuje dále gemmoterapeutikum z vrby. Komplexním přípravkem, který posiluje účinky bělotrnu, javoru babyky a jinanu je směs zvaná Neurosan. Při bolesti nám mohou pomoci i obklady z třezalkového oleje.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen