Lupy trápí každého druhého člověka. Svědění mírní kúra z lopuchu, pokožku revitalizuje grepový olej

Lupy nejsou závažným zdravotním problémem, spíše představují neestetickou vadu na kráse našich vlasů. Mimo to je však doprovází svědění pokožky hlavy, které je nepříjemné a únavné. Se šupinkami odumřelé kůže se v průběhu života potká až polovina z nás, někteří opakovaně. Tuto obtíž sice nelze nadobro vyléčit, je ale možné dostat tvorbu lupů pod kontrolu. Jestliže se chcete svěřit do péče přírody, vezměte si na pomoc směs bylin podporující zdraví a kvalitu pokožky.
Rubrika: 

Lupy bývají následkem zánětu pokožky hlavy. Na ní se hromadí kvasinky, které jsou přirozenou součástí kůže, ale někteří lidé na ně reagují přecitlivěle. Vrchní vrstva pokožky pak šupinatí, v menších či větších celcích se uvolňuje a zachytává se ve vlasech. Lidská kůže se navíc obnovuje přibližně každé 4 dny, což tvorbu lupů ještě podporuje.

K největším bojovníkům proti lupům patří lopuchový výluh ve spreji, který se aplikuje po umytí do vlhkých vlasů a neoplachuje se. Výluh obsahuje i kopřivu a lichořeřišnici, jež podporuje růst vlasů. Velmi dobrý je také zábal z lopuchového oleje. Pro zlepšení kvality pokožky lze využít rovněž bylinnou kúru složenou z tinktur břízy, lichořeřišnice, penízovky, černého rybízu, révy a borovice, která se užívá vnitřně. Vlasová kúra podporuje detoxikační procesy v těle a přispívá k udržování normální buněčné funkce.

Pokud se zrohovatělé kožní buňky tvoří v nadměrném množství, zvyšuje se i produkce kožního mazu. Kvůli tomu se některé lupy hůře odlupují a zůstávají na pokožce, která následkem toho svědí. Občas se proto setkáme s dvojím označením lupů. Suché jsou ty, které se snadno uvolňují, padají z vlasů na ramena a mívají menší velikost, zatímco mastné lupy zůstávají na pokožce a nutí nás ke škrábání ve vlasech. V tomto případě se osvědčil levandulový šampon, který brání rychlému promaštění vlasů a zároveň nedráždí pokožku.

Na tvorbu lupů má vliv také řada vnějších faktorů. Jedním z nich je stres. Pro jeho zmírnění a zároveň podporu kvality kůže je vhodné pravidelně relaxovat v bylinné koupeli složené ze směsi třezalky, levandule, meduňky, pelargonie, chmelu, mučenky, řimbaby a rozmarýnu. Na tvorbě lupů se podepisuje také nezdravý životní styl a snížená imunita. Tu podpoří výluh kalísie a eleuterokoku anebo tinktura Chlamysan Forte ze směsi lapacha, vilkakory, pukléřky a topolu, která bojuje i proti nežádoucím bakteriím.

Přecitlivělou pokožku dokáže zklidnit i březová voda. Pokud je příčinou tvorby lupů přemnožení bakterií nebo například výskyt plísňového onemocnění, můžeme si pomoci aplikací grepového oleje nebo oleje z tea tree, kterými potřeme přímo podrážděné místo. Olej z tea tree lze využít i jako sprej, který pomáhá revitalizaci kožních tkání a ošetření vlasů a vlasové pokožky. Při svědění můžeme sáhnout i po masti psorikalis, jejíž látky obsažené v extraktu kalísie nepříjemný pocit zklidňují, obnovují povrch kůže a hojí případné ranky způsobené škrábáním.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen