Nervové problémy

http://www.sxc.hu/photo/1043923
Pravděpodobně se nesetkáte s člověkem, který nikdy nebyl pod vlivem nespavosti či některé z forem depresí. Nespavost je v současnosti jednou z hlavních zdravotních poruch, a to napříč generacemi. Jednáme pod stresem a žijeme v trvalém napětí. To vše negativně ovlivňuje náš organismus a nutí ho vyrovnat se s problémy po svém.
Rubrika: 

Hranice mezi dočasnou a chronickou nespavostí je tenká. Oba typy ovlivňuje duševní stav jedince, ale také únava a bolesti hlavy. Abychom nervovým problémům předešli, je nutné cíleně dbát o zdravotní stav. Dobrá fyzická a psychická kondice má totiž základní vliv na zdraví celého organismu. Vlivem nemocí a léků je naše tělo oslabováno a my snadněji podléháme pocitům úzkosti, smutku a depresím. Zde je na místě dopřát si péči bylinek.

Přímo na problém psychiky je jen málo účinných bylin. Nejznámější z nich, která napomáhá psychice, je třezalka tečkovaná. Ta je zároveň bylinou první volby u roztroušené sklerózy. Eleuterokok je proslulý nejen imunitním působením, ale i blahodárným vlivem na psychiku. K regeneraci nervů samotných slouží bělotrn kulatohlavý. Z gemmoterapeutik jsou nejúčinnější lípa a bacopa.

Problémy se spánkem pomáhá odstranit kozlík lékařský. Je však nutné zvážit, co nespavost způsobuje. Může se jednat o vliv některého z dysfunkčních orgánů.  V tomto případě je třeba nasadit některou z množství očistných kúr.

Vhodné je užívat rovněž komplexní bylinné kůry.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen