Ničí vám zima vlasy a nehty? Vitamíny doplní rakytník, stopové prvky dodá tělu sekvoj a borovice

Máte pocit, že vám v zimě vlasy padají více a jejich kvalita se zhoršuje? Nemýlíte se. Podle vědců z Ústavu experimentální dermatologie v Lübecku to souvisí s potřebou pravidelné výměny srsti, kterou jsme podědili po našich ochlupených předcích. Dalším důvodem zhoršujícího se stavu nejen vlasů, ale také nehtů bývá v zimě nedostatek slunečního svitu a vitamínů. Než vydáte tisíce korun za kosmetické produkty, jejichž účinek je nejistý, zkuste na to jít od lesa – pomocí bylinek.
Rubrika: 

Především pro ženy je podzim a zima kritickým obdobím, kdy je trápí nadměrné vypadávání vlasů a lámající se nehty. Denně zdravému jedinci vypadne zhruba 50 až 100 vlasů. Když však počet vlasů v hřebenu viditelně překračuje tuto normu, česání se brzy stává noční můrou.

Zhoršenou kvalitu vlasů a pokožky hlavy způsobuje často nevlídné počasí a výkyvy teplot. Také kratší dny a nedostatek sluníčka zapříčiňují nedostatečnou tvorbu hormonů, jako je například melatonin a prolaktin, které jsou pro zdravé vlasy a nehty důležité.

Příčin řídnutí a padání vlasů však může být více. Nejčastěji je na vině hormonální nerovnováha a nedostatek vitamínů a minerálů. Na kvalitě vlasů se také velmi podepisuje nezdravý životní styl a nadmíra stresu, a to samé platí i pro kvalitu nehtů. Proto je jedním z prvních řešení úprava jídelníčku. Strava by měla být bohatá na vitamin B, selen, zinek a železo. Důležitý je i správný příjem vápníku a bílkovin, a především aminokyselin. Ty najdete například v syrovátce, cibuli, česneku, brokolici a ovsu. Stopové prvky potřebné pro růst a zlepšení kvality vlasů i nehtů dodají tělu gemmoterapeutika z borovice, jedle a sekvoje.

Bylinkou první volby při vypadávání vlasů je lichořeřišnice. Zmírnit vypadávání vlasů napomáhá také lopuch. Lopuchový olej či výluh má příznivý vliv nejen na padání vlasů, ale i na kvalitu vlasové pokožky. Kvalitu vlasů posílí tinktura z kopřivy, která působí i proti lupům. Příznivé účinky na kůži, vlasy a nehty má též tinktura z penízovky, která působí i proti plísním.  

Hormonální nerovnováhu u žen můžeme podpořit pomocí ptačího jeřábu, maliníku či měsíčku. U mužů je nápomocný kotvičník, dub či maralí kořen. Nedostatek vitamínů doplní černý rybíz nebo rakytník.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen