Očista organismu a harmonizace trávicího ústrojí

http://www.sxc.hu/photo/1382046
Současný uspěchaný styl života způsobuje u mnohých lidí problémy se zanášením organismu a s tím související potíže se zažíváním. Ty pramení především z celé řady tělu neprospěšných návyků, které jsme si osvojili.
Rubrika: 

Naše tělo je zaplaveno toxiny, které poškozují tělesné tkáně a vyvolávají chronická onemocnění. Pro nápravu a správné fungování organismu je vhodné vsadit na ozdravné kúry. Základem harmonizace trávicího ústrojí je rovnováha střevní mikroflóry a optimalizace funkce jater a ledvin. První krok pro očistu organismu představuje bylinná terapie. Mezi základní byliny, které jsou běžně užívány pro své očistné účinky, patří pýr, lopuch, židovská mochyně, štětka soukenická, kopřiva, pampeliška či řebříček.

Důležitou roli hrají při cílené očistě organismu tinktury z pupenů rostlin – gemmoterapeutika. Nejvíce využívané jsou tinktury z břízy, jasanu a buku. Opravdu efektivních výsledků dosáhnete kombinací směsí bylinek nebo užíváním jednotlivých bylin na vnitřní i zevní použití, tedy i na potírání a obklady. Blahodárné účinky mají také ozdravné koupele.

Při snaze o očištění organismu je třeba pamatovat na to, aby byla stejná péče poskytnuta všem důležitým orgánům. Správné funkci ledvin napomáhá vřes, měsíček, pcháč oset či lichořeřišnice. Na játra mají nejlepší účinky bříza a jalovec. Správnou funkci žlučníku pak zajišťují ostropestřec mariánský, rozmarýn nebo leuzea.

Vhodné je užívat rovněž komplexní bylinné kůry.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen