Při celulitidě vsaďte na bylinky. Echinacea čistí lymfu, pýr posiluje kvalitu kůže

Celulitida si nevybírá. Je jedno, zda je žena hubená, anebo má pár kilogramů navíc. Za takzvanou pomerančovou kúru totiž může kombinace hned několika faktorů. Ačkoli je nemůžeme zcela ovlivnit, protože jsou přirozené, můžeme jejich projevy alespoň zmírnit. Což se na jaře, kdy řada žen řeší svou postavu kvůli blížící se plavkové sezoně, rozhodně hodí. Dobrému stavu pokožky přispívají bylinky, které čistí organismus a posilují lymfatický systém.
Rubrika: 

Pomerančová kůže je strašák plavkové sezóny. Ženy začíná trápit během puberty, těhotenství nebo vlivem užívání hormonální antikoncepce. Na vině je hormon estrogen, který v těchto obdobích ztrácí balanc a způsobuje degenerativní změny podkožního tuku. Zbytnělé tukové buňky se pak výrazně projevují na typických partiích, kde je pokožka tenčí. Udržet hormony na uzdě a zároveň zlepšit stav pokožky pomáhá především pýr.

Ztužené tukové buňky také zabraňují správnému průchodu krve a lymfy. Právě zdravě fungující lymfatický systém je přitom pro kvalitní pokožku nezbytný. Z bylin ho podporuje třapatka nachová, známější pod označením echinacea. Jedná se o přírodní antibiotikum, které lymfu zbavuje škodlivých látek. Kromě toho je močopudná, takže nezadržuje v těle vodu. A jak je známo, zadržovaná voda v těle významně ovlivňuje číslici na váze. Drenážním prostředkem na podporu lymfatického systému je také bříza.

Aby se tělo mohlo dokonale detoxikovat a zvyknout si na pozitivní změny, měla by být kúra proti celulitidě dlouhodobá. Při přípravě na plavkovou sezónu proto vyzkoušejte i gemmoterapii, kúru z pupenových výtažků. Například pupeny gotu koly se osvědčily při zlepšování kvality kůže, gemmoterapeutikum z vinné révy se zase používá pro zdravé fungování cévního systému. Očistným způsobem na cévní systém pomáhá také pelargonie, která zároveň zvyšuje imunitu organismu a pomáhá při dokrvení koncových částí končetin. Takovým nejúčinnějším prostředkem na lymfatický systém je kaštan jedlý, který povzbuzuje žilní a lymfatickou cirkulaci a pomáhá pročištění lymfatického systému.

 Během jarní přípravy nezapomeňte také zdravě jíst, dodržovat pitný režim a aktivně se hýbat. Celulitidě napomáhají i oblíbené zlozvyky, jako je kouření nebo alkohol. Pokuste se jim vyhnout, protože zanášejí tělo toxickými látkami. Dopřejte si také relax, saunu a bylinné koupele. Například směs výtažků z túje, tužebníku, chmelu, gotu koly a pelargonie podporuje očistu lymfatického systému a příznivě působí na kvalitu pokožky. Tato směs existuje také ve spreji, kdy ji nanesete na navlhčenou pokožku a po deseti minutách osprchujete.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen