Problémy pohybového aparátu

http://www.sxc.hu/photo/1183622
S bolestmi kloubů a končetin se potýká stále větší množství lidí. Obvykle jsou důsledkem jiných nemocí a jejich nedokončené léčbě. Typickým příkladem je lymfatická borelióza. Při určení původu bolesti je nutné správně identifikovat její druh. Zamyslete se, zda je bolest náhodná a vzniká náhle či postupně, případně zda se objevuje při fyzické zátěži nebo pohybu.
Rubrika: 

Bolestmi kloubů se však projevují i různé infekce, zánětlivá onemocnění či onemocnění degenerativní, například artróza. Bolest může také vznikat v závislosti na počtu parazitů v těle. Množství faktorů, které způsobují trvající problémy s pohybovým aparátem, je nezměrné. Proto klasická medicína občas při určení spouštěče bolesti tápe. Velký vliv však má nezdravý životní styl, počínaje nekvalitní a nevyváženou stravou přes nedostatek pohybu až po vliv bakterií a parazitů.

Pokud neznáte příčinu, která způsobuje bolest, užívejte kůry stromů. Kůra topolu pomáhá tělu bojovat s borreliemi, ale také tiší bolestivé stavy. Tělu také prospěje důkladná očista pomocí tinktur z židovské třešně, štětku nebo pýru. Další možností jsou gemmoterapeutika z břízy, jasanu či buku. Záněty lze odstranit pomocí třezalky, olše a vinné révy.

Jsou-li problémy trvalejšího charakteru, je vhodné zvolit raději komplexní přístup a posílit organismus i pomocí zevních prostředků, jako jsou masti či zábaly. Účinnými pomocníky jsou například masti z kostivalu, tújový či třezalkový olej. Pomáhají omezit atritidu, artrózu či zánětlivé stavy. Od bolesti ulevují také koupele z různých protizánětlivých bylin.

Vhodné je užívat rovněž komplexní bylinné kůry.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen