Snížený sexuální apetit? S libidem pomůže kotvičník, s hormonální rovnováhou ptačí jeřáb

Bylinky na snížené libido
Zdravý sexuální život je důležitý pro každý pár. Co ovšem dělat, když chuť na milostný život dlouhodobě stagnuje? Za sníženým libidem může stát celá řada příčin. U žen hrají roli zejména hormony spojené s aktuální fází cyklu, u mužů například obezita nebo snížená hladina testosteronu. Zabijákem libida je ale často i stres. Pomoci mohou přírodní povzbuzovače v podobě kotvičníku, hormonální rovnováhu u mužů i žen pak podpoří kombinace bylinných gemmoterapeutik.
Rubrika: 

Intimní chvíle mezi partnery jsou vždy záležitostí hormonů. Hypotalamus, který prostřednictvím podvěsku mozkového řídí pohlavní žlázy, při nich vylučuje hormony dvojího typu – luteizační hormon a folikuly stimulující hormon. Právě tyto hormony ovlivňují u mužů tvorbu testosteronu a u žen zase produkci pohlavních hormonů a následnou přípravu pohlavních orgánů k těhotenství. Sníži-li se tvorba těchto důležitých hormonů, sníží se logicky i jedincova chuť na pohlavní život.

Příčin, které za omezenou tvorbou hormonů, a tedy i snížením sexuálního apetitu, mohou stát, je velké množství. Problémy lze u obou pohlaví hledat jak v rovině psychické, tak fyzické. Negativní vliv na libido mohou mít nemoci, jako například cukrovka či artritida, ale také léky, které pacient užívá. Snížení libida bývá typickým vedlejším účinkem například při užívání antidepresiv nebo antileptik. Významný vliv pak má také aktuální psychická pohoda člověka. Za snížením sexuálního apetitu může stát například dlouhodobý stres nebo úzkosti. Obecným spouštěčem problémů je pak také nezdravý životní styl spojený s nadměrným užíváním návykových látek.

Ačkoliv jsou potíže se sníženým sexuálním libidem připisovány zejména ženám, ani muži se jim nevyhnou. Kromě omezené tvorby testosteronu může za problémy u mužů stát často obezita spojená s nízkým sebevědomím. Obavy ze selhání a problémy s psychikou mohou mužům přinést také dlouhodobé poruchy erekce.

Ženy pak v oblasti sexuální touhy zažívají větší výkyvy než muži. Sexuální libido u nich ovlivňuje menstruační cyklus, kritickým období, kdy ženy často nemají na pohlavní styk náladu je těhotenství a období kojení. Velké hormonální změny, jež mohou vyústit i v potíže v intimním životě pak ženy zažívají v období menopauzy.

Jendou z možností, jak lze libido opět podpořit je přírodní léčba. Na konkrétní problémy hormonální rovnováhy u žen se vyplatí sáhnout po jeřábu ptačím, lékořici, andělice čínské, maliníku, kontryhelu či červeném jetelu. U mužů pak můžeme bylinky využít k hormonální posile, posile sexuální aktivity i ke zlepšení tvorby spermií. Jednou z nejvíce používaných bylinek je odedávna kotvičník pozemní, který podporuje sexuální aktivitu i tvorbu spermií. Dalším účinným prostředkem k posile hormonální rovnováhy je maralí kořen posilující hormonální funkce i sexualitu. Také gemmoterapeutikum z pupenů dubu stimuluje sexuální aktivitu. Sexuální aktivitu příznivě ovlivňují také březové jehnědy, které jsou vhodné při úbytku životních sil, ale také pomáhají udržovat hormonální rovnováhu a zlepšovat potenci.

Bylinky však volíme vždy s ohledem na ostatní zdravotní neduhy. Právě na potíže, které mohou problémy se sexuálním libidem způsobit, je totiž nutné se zaměřit.  Se stresem pomůže eleuterokok, třezalka nebo lípa, cukrovku zlepšíme penízovkou a borůvkou, cévní obtíže nám zase pomůže zlepšit gemmoterapeutikum z jinanu či kaštanu.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen