Strašáci končícího léta: Na záněty močových cest a ledvin pomůže bříza, lichořeřišnice či vřes

Sezení venku do večera, krátké sukně, odhalená záda. To jsou trendy, které jsou v létě k vidění na mnoha místech. Pomalu končící prázdniny však přináší chladnější teploty, a oblékání tak není radno podceňovat. V opačném případě si totiž můžeme přivodit zánět močového měchýře či ledvin. Zdravotním obtížím lze předejít nejen vhodným oblékáním, ale i za pomoci vybraných bylin. Ty zmírňují i projevy chronických zánětů.
Rubrika: 

Zánět močových cest potká v průběhu života téměř každou druhou ženu. Příčinou jsou obvykle přemnožené bakterie Eschenerichia coli, které obývají střevní trakt a dostanou se do močové trubice. Málokdo si však uvědomuje, že nepříjemný zánět močového měchýře může způsobit i prochladnutí, zejména od nohou a zad v oblasti ledvin. A pozdní léto s chladnějšími večery je na to jako dělané.

Zánět močových cest se obvykle projevuje bolestí v podbřišku, nutkavým močením, bolestí při močení, které řeže a pálí. V moči se také může objevit krev. Zánět mohou doprovázet i vedlejší projevy, jako je zvýšená teplota, třas či bolest zad v oblasti ledvin a beder. Pokud problémy propuknou, osvědčila se bylinková kúra složená z tinktur břízy, jalovce, vřesu, měsíčku, pcháče a židovské třešně. Ta posiluje obranyschopnost a příznivě působí na močové ústrojí a ledviny. Touto kúrou lze také zánětům močových cest předcházet, zejména pokud jsou chronické. Právě záněty, které se opakují v nepravidelných intervalech, trápí nejednu ženu. Vřes, pcháč a měsíček mají zklidňující účinky a fungují antibakteriálně. Židovská třešeň zase podporuje látkovou výměnu a jalovec pomáhá detoxikaci.

Preventivně lze užívat také řadu dalších bylin, které mají kladný vliv na močové ústrojí. Například tinktura z lichořeřišnice větší působí proti bakteriím, omezuje jejich nadměrný výskyt a využívá se nejčastěji právě při močových či gynekologických obtížích. Při problémech je vhodné pročistit i střevní trakt, aby se bakterie dále nemnožily a nenapadaly močovody. K tomu pomáhá tinktura z břízy.

Prochladnutím a neléčeným zánětem močových cest si můžeme přivodit také akutní zánět ledvin. Nejčastěji je příčinou infekce, kdy se bakterie dostanou z močového měchýře přes trubici až do ledvin. K tomu jsou náchylnější ženy, protože mají kratší močovou trubici a bakterie se tak k ledvinám dostanou rychleji. I toto onemocnění se projevuje nutkáním k močení, bolestí a tlakem v břiše či bedrech. V horších fázích nemoci se zpravidla dostaví i horečka, zmatenost a zvracení. Prevencí je bříza, která na tento orgán působí blahodárně. Osvědčila se i směs na ledviny, která obsahuje hluchavku, heřmánek, břízu, vřes a celík zlatobýl. Podporuje totiž vylučovací funkce, čistí ledviny, zklidňuje bolest a posiluje oslabenou imunitu, která hraje velkou roli při vzniku zánětů. Při silnějších zánětech pomáhá gemmoterapeutikum z olše, ledviny posiluje gemmoterapeutikum z vřesu.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen