Účinnými pomocníky na angínu jsou lichořeřišnice a grep. Působí preventivně i léčivě

V období jarních proměn počasí, které jde ruku v ruce s oslabenou imunitou po zimě, se tělo jen marně brání typickým sezónním onemocněním. Tím je například angína, akutní zánět krčních mandlí, který je sice nepříjemnou, zato relativně běžnou chorobou. Ačkoliv se ještě na konci 20. let minulého století jednalo o vážnou a životu nebezpečnou nemoc, dnes jí lze předcházet i léčit za pomoci bylin. Účinná je především lichořeřišnice.
Rubrika: 

Angína, která je známá též jako tonzilitida, je typickou nemocí v období klimatických změn, jakým je právě probíhající jaro. Tělo je po zimě oslabené a hůře bojuje proti bacilům, které se stejně jako angína šíří vzduchem. Nejrizikovější skupinou jsou děti od 5 do 15 let, které tráví mnoho času ve školním kolektivu, kde je riziko nákazy pravděpodobnější. Nejčastějším původcem angíny jsou bakterie, především rodu Streptococcus a Stafylococcus. Čas od času se můžeme setkat i s virovým či mykotickým původem onemocnění. Proti streptokokům a stafylokokům blahodárně působí lichořeřišnice, která je považována za výrazné přírodní antibiotikum. Na zánětlivých stavech může mít podíl i zlatý stafylokok. Také na něj máme v rostlinné říši možnosti likvidace, a to směs obou česneků, setého a medvědího. Pakliže angínu způsobují viry, je vhodné nasadit extrakt z grepfruitového semínka.

Inkubační doba angíny je jeden až čtyři dny. Projevuje se bolestmi a škrábáním v krku, kdy jsou krční mandle zarudlé, oteklé a často je pokrývá povlak bílých skvrn. Pokud pocítíme první příznaky bolesti v krku, doporučuje se v malých dávkách podávat šalvěj lékařská v podobě chladného nápoje. Angínu dále doprovázejí obtíže při polykání, bolest v uších, bolest hlavy, kašel, zvětšení či zduření mízních uzlin, případně rýma, horečka a zimnice. Chronická tonzilitida se pozná též podle zvýšeného zápachu z úst a pocitu tlaku na mandlích.

Předcházet angíně můžete posilováním obranyschopnosti organismu. Zvýšení imunity docílíte za pomoci bylin či pupenů – dobrým pomocníkem je například echinacea nebo tinktura ze semen grepu, která také zmírňuje alergie a je účinná i proti virovým nákazám. Jakmile v organismu nastane zánětlivý stav, je vhodné kloktat zředěnou tinkturu z grepu. Pomůže také zvýšený příjem vitamínů a minerálů, vyvážená životospráva a dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu.

Při nakažení angínou doporučujeme tinktury obsahující látky pro posílení imunity, rozproudění lymfatického systému, očistu organismu a podporu správného fungování dýchacích cest. Bylinkou první volby je v případě angíny gemmoterapeutikum lichořeřišnice, které pomáhá v boji proti streptokokům i dalším bakteriím. Při zánětu mandlí, krku a uzlin působí blahodárně též výtažek z grepfruitového semínka, vinná réva a olše zase zlepšují chronické záněty a jsou  považovány za přírodní antibiotikum. Vhodnou doplňující bylinkou je tinktura z medvědího česneku, která má antibakteriální účinky a pomáhá v boji proti stafylokokům.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen