Ulevte oteklým končetinám. Lymfu rozproudí lopuchový olej nebo túje

S příchodem teplého počasí nás mohou častěji trápit otoky končetin. Pokud se k nim přidá i únava a problémy s dýcháním, měli bychom zpozornět. Tyto příznaky totiž nejčastěji provází špatně fungující lymfatický systém. K onemocnění lymfatického systému patří lymfedém, při němž dochází ke hromadění tekutiny ve tkáních. Správné fungování lymfatického systému podpoří řada bylin, mezi nimi například bylinný sprej s echinaceou a tújí nebo lopuchový olej.
Rubrika: 

 

Lymfa je filtrem odpadních látek v těle a je zároveň důležitou součástí našeho imunitního systému. Hromadí se mezi buňkami i tkáněmi a obsahuje lymfocyty, bílkoviny i tuky, které odvádí od tělesných orgánů, čímž je čistí. Pokud systém nefunguje správně, logicky se tyto odpadní látky začnou v těle hromadit, což způsobí nepříjemné otoky končetin, nejčastěji nohou.

Otoky trpí častěji ženy než muži a setkávají se s nimi povětšinou ke konci dne. Také teplé počasí potíže zhoršuje, protože teplo více zatěžuje náš oběhový systém. Ačkoliv otok jako takový nemusí vždy bolet, je velmi nepříjemný. Omezuje nás v pohybu a neléčená místa mohou tuhnout nebo se zanítit, což může vést až k bolavým puchýřům a infekčním projevům na kůži.

Při otocích je proto důležité pročistit lymfu vnitřním užíváním. Zde můžeme využít tinkturu z gotu koly, echinacey, pelargonie a gemmoterpaeutika z kaštanu jedlého. Velkým pomocníkem je koncentrát do koupele lymfa, který můžeme využít jako přísadu do koupele nebo v podobě spreje. Z přírodních prostředků, jak rozproudit lymfu, zbavit se otoků a ulevit končetinám se osvědčil osvěžující bylinný sprej s obsahem echinacey, túje, tužebníku, chmelu, gotu-koly a pelargonie. Obsažené rostliny pomáhají odvádět z těla škodliviny a napomáhají udržovat metabolickou rovnováhu. Sprej se nanáší na navlhčenou pokožku, nechá se působit a poté se osprchuje. Kúru je možné použít i ve formě koupele, která má stejné složení.

V neposlední řadě je nápomocná také bezová tinktura, která působí blahodárně na funkci lymfatických žláz i na pročištění lymfatických cest. Vtírá se do lymfatických uzlin a působí příznivě i na zatížené klouby a podrážděnou pokožku.

 

 

 

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen