Ulevte v létě svým chodidlům. Kůži vyživí měsíček, s pocením pomůže šalvěj

Pečovat o nohy bychom měli po celý rok. Obzvláště v létě, kdy chodidla ukazujeme v otevřených botách a vystavujeme je velké zátěži, je ale péče o ně ještě důležitější. Kromě pravidelné pedikúry můžete zdravý vzhled nohou podpořit i bylinkami. Ty pomůžou proti pocení i s kvalitou nehtů. Potřebnou výživu namáhané kůži pak dodá například čtyřkvětová mast.
Rubrika: 

Naše nohy jsou v létě vystavovány hned několika nástrahám. Letní, často velmi tenké boty s plochou podrážkou, znamenají pro chodidla zátěž. Také horké počasí, pocení a časté koupání v ne vždy kvalitní vodě ale dává ploskám noh zabrat. Z estetických i zdravotních důvodů se proto vyplatí o nohy pečovat. Důležité je především jejich pravidelná hydratace. K zjemnění a zacelení rozpraskané kůže na patách skvěle poslouží například čtyřkvětová mast s bezem. Lnice, řebříček, měsíček a lopuch obsažené v masti působí na obnovu kůže a její čištění, mají navíc i protiplísňové účinky. Pro zlepšení cévního zásobení a podporu fungování lymfy může pomoci mast z kostivalu a kaštanuTaké vnitřním užíváním bylinných tinktur můžeme organismu pomoci stav pokožky zlepšit. Vhodné jsou pýr, lopuch a penízovka. Zapomínat bychom neměli ani na pravidelné broušení tvrdé kůže na chodidlech ať už za využití pemzy nebo speciálního přístroje.

Pocení nohou je v horkém počasí normální, vhodně zvolené bylinky ale mohou pomoci s jeho omezením. Potivost snižuje například šalvěj nebo řepík, praktický a účinný je výluh s kořene lopuchu s rozprašovačem. Skvělým pomocníkem je také olej z grepových semínek, jež je vhodný také k potlačení plísní a dalších problémů vyskytujících se na kůži. S hojením drobných ranek na kůži chodidel může pomoci také heřmánek, který lze užívat vnitřně nebo jako přísadu do koupele. Regeneraci otlaků a puchýřů zase podpoří měsíček.

Při péči o nohy bychom rozhodně neměli zapomínat ani na nehty. Ty je třeba pravidelně stříhat, pozor je ale třeba dát na techniku stříhání nehtů. Nehty na nohou je nejlepší stříhat rovně, nikoliv do kulata. Nešetrné zasahování do nehtového lůžka totiž může vést až k bolestivému zarůstání nehtů. Příznivé účinky na kvalitu a zdraví nehtů vykazuje například fíkovník. K regeneraci poškozených nehtů zase pomůže ricinový olej či grepový olej. K podpoře zdravého vzhledu kůže nejen na nohou pak lze využít tinktury z dubu nebo kaštanu. Pocit unavených chodidel zase pomůže překonat bylinný sprej na klouby a záda.  

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen