Viry, bakterie, plísně, paraziti

http://www.sxc.hu/photo/910914
Ať už se jedná o viry, bakterie, plísně či parazity, dokážou nás tyto miniaturní organismy opravdu potrápit. Jsou o to zákeřnější, že útočí především v době, kdy je náš organismus nejvíce oslabený. O to rychleji se navíc množí.
Rubrika: 

Nejúčinnější ochranou proti nemocem způsobeným mikroorganismy je zdravý způsob života, posilování imunity a čistota. Při dodržování těchto zásad se tělo může plně soustředit na boj s venkovními vlivy. Nevyčerpává se odstraňováním nečistot uvnitř organismu. Bohužel ani při dodržování všech pravidel hygieny, zdravé stravě a sportu se někdy nepodaří infekčním onemocněním vyhnout. Účinným bojovníkem proti neduhům jsou bylinky a bylinné přípravky.

Na předních místech v boji s bakteriemi je lichořešnice, eleuterokok, dále maralí kořen, echinacea, schizandra a také rakytník. Z gemmoterapeutik (tinktur z pupenů rostlin) je vhodné užívat černý rybíz, lesní bez hroznatý, ořešák královský, kozinec nebo bazalku posvátnou. Proti virovým zátěžím je dobré využít též tinkturu ze semen grepu či extrakt z vrby.

Zdraví také negativně ovlivňují plísně. Náš organismus obsahuje téměř sto druhů plísní, které mu škodí. Jejich přítomnost se projevuje alergiemi, infekcemi dýchacích a močových cest, gynekologickými problémy či dalšími nepříjemnými onemocněními. Proti plísním blahodárně působí česnek, tinktura z houby penízovky, lesklokorky i šii-také. Nebojte se doporučené bylinky kombinovat a užívat komplexní kůry.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen