Zdravotní neduhy podle zvěrokruhu: Ohnivá znamení trpí na srdce, bolesti hlavy i vysoký tlak

Oheň, voda země a vzduch jsou zásadní živly pro náš život. Podle astrologů však mají vliv také na naši povahu, a dokonce i náklonnost ke konkrétním zdravotním problémům. Ohnivá znamení, mezi které patří Beran, Lev a Střelec jsou například typičtí svou živelností, temperamentem a schopností užívat si života. Na svůj životní styl ale často doplácejí po zdravotní stránce, kdy trpí na potíže se srdcem, tlakem nebo klouby. Jaké bylinky jsou pro ohnivá znamení nejvhodnější?
Rubrika: 

Ohnivá znamení jsou jako živel samotný. Vyznačují se spontánností, výbušností, nadšením a pozitivním přístupem k životu. Lidé narození v živlu ohně mají rádi situaci pevně ve svých rukou, mají bohatou fantazii a když se pro něco nadchnou, dokáží být skutečně zapálení. S jejich nadšením ale často souvisí také velká ambicióznost, sebestřednost, nedočkavost a neschopnost přiznat chybu. Berani, Lvi a Střelci jsou tak často choleričtí a těžce snášejí, když není vše podle jejich představ. Lidi kolem sebe si ale umí získat svým nadšením a chutí k životu.

S povahovými rysy ohnivých znamení však souvisí také jejich náchylnost k určitým zdravotním obtížím. Impulsivita, soutěživost a častá agrese typická pro Berany například často vede k vysokému krevnímu tlaku či migrénám. Právě hlava je poměrně citlivým místem Beranů. Častěji trpí na bolesti, ale i problémy se zuby a záněty. Osoby narozené v tomto znamení tak určitě ocení pomoc kopretiny, řimbaby nebo gemmoterapeutika z bělotrnu, které pomáhají zmírnit migrenózní stavy. V případě častých migrén je ale třeba zjistit další okolnosti problémů. Při zubních zánětech by se poté Berani měli zaměřit na jejich původ. S bakteriemi, které záněty způsobují, lze bojovat například pomocí lichořeřišnice nebo tinktury z česneku, protizánětlivě působí také gemmoterapeutika z olše a penízovky. Vynikajícím prostředkem na obklady dásní, ale i na vnitřní užívání je tinktura ze semen grepu, která je zaměřena na viry i bakterie.

Lvi by si zase měli dávat pozor na srdce. Pro svoji horlivost a temperament jsou totiž problémy se srdcem nejvíce ohroženi. Pečovat by tak měli o své cévy a krevní oběh. Při řešení problémů se srdcem je třeba se zaměřit na očistu cév, jejich regeneraci i podporu a regeneraci srdeční činnosti. Pro očistu mohou Lvi využít tinktury z pelargonie, gotu koly i echinacei. K regeneraci cév pomohou gemmoterapeutika z pupenů stromů, jinanu, kaštanu jírovce, jeřábu oskeruše i rostlinky kotvičníku. Při regeneraci srdce je zase třeba se zaměřit na odstranění zánětlivých stavů, a to pomocí gemmoterapeutika z olše a vinné révy. Účinným prostředkem na posilu srdce a zároveň na zlepšení krevního tlaku je také směs bylin zvaná Valocardum.

Střelci jsou typičtí tím, že když se pro něco nadchnou, neví, kdy přestat. Jsou tak schopni celé hodiny studovat zajímavé materiály. Potýkat se proto mohou s problémy plynoucími z velkého vytížení očí. O střelcích je zároveň známo, že si rádi užívají života a alkoholu nebo dobrému jídlu se nevyhýbají, náchylnější jsou proto též na problémy s játry. Právě oči a játra spolu podle čínské medicíny spolupracují. Takovým bylinným prostředkem, který působí na zrak a zároveň na játra, je schizandra. Střelci ovšem mohou využít i další bylinné prostředky na podporu jater, jejíž činnost je nezbytná pro zdravý zrak. Nejlepším prostředkem je gemmoterapeutikum z borůvky, to posiluje nejen zrak, ale také oční nerv. Pro celkovou regeneraci oka je pak dobré podpořit cévní systém oka např. jinanem, nervový systém pak bělotrnem.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen