Zdravotní neduhy podle zvěrokruhu: Vzdušná znamení trápí nervy, ledviny i častá zranění

Oheň, voda země a vzduch jsou zásadní živly pro náš život. Podle astrologů však mají vliv také na naši povahu, a dokonce i náklonnost ke konkrétním zdravotním problémům. Vzdušná znamení, mezi které patří Blíženci, Váhy a Vodnář se přesně jako vzduch vyznačují svou lehkostí v komunikaci a navazování vztahů, ale také přelétavostí. Jejich společenská povaha jim ale často přináší zdravotní problémy v podobě nervových onemocnění, problémů s ledvinami nebo častých zranění končetin. Jaké bylinky jsou pro vzdušná znamení nejvhodnější?
Rubrika: 

Vzdušná znamení jsou mezi lidmi velmi oblíbená. Okolí totiž často nadchnou svou bezprostředností a schopností komunikovat s kýmkoliv. Osoby, jejichž znamení ovládá vzduch umí bavit společnost, srší vtipem a často zastávají kreativní pozice. Jejich zvídavost a touha po společnosti, ale často vede také k tomu, že se brzy začnou nudit. Jsou proto často přelétaví, zbrklí a občas mluví rychleji, než myslí.

Právě zvědavost a touha objevovat stále něco nového souvisí s nejčastějšími zdravotními problémy Blíženců. Ti totiž často trpí potížemi s horními končetinami, které člověk k objevování nových věcí od pradávna používá. U Blíženců bývá postižen celý pohybový aparát, který však lze bylinnou léčbou regenerovat. Zaměřit by se měli především na příčiny problémů, za těmi totiž může stát přítomnost různých bakteriálních a parazitálních zátěží, jako jsou borelie a chlamýdie. Ty pomůže likvidovat a oslabit topol nebo směs zvaná Chlamysan. Důležité je v tomto případě pročištění od kyseliny močové a to gemmoterapeutikem z jasanu nebo buku. Zánětlivé a bolestivé stavy pomůže zmírnit třezalka, olše a vrba. Dodat stopové prvky poté borovice. K vnějšímu použití mohou osoby narozené v tomto znamení využít thújový nebo třezalkový olej, mast z kostivalu a kaštanu nebo sprej z bylin na klouby a záda nebo na zklidnění.

Zatímco Blíženci jsou typičtí častými úrazy rukou, slabinou Vodnářů jsou kotníky a lýtka. Osoby narozené v tomto znamení se tak často potýkají s křečemi a křečovými žílami.  Křečové stavy pomůže zmírnit tinktura z pivoňky. Vhodnou bylinou pro Vodnáře je také třezalka, která má zároveň pozitivní vliv na duševní rovnováhu jedince. Zaměřit by se však měli také na regeneraci cévního aparátu, nejprve na očistu cév pomocí gotu koly, pelargonie či echinacei. K regeneraci a zpevnění cév se následně hodí gemmoterapeutikum z kaštanu jírovce, jinanu, jeřábu oskeruše a kotvičníku, pro zpevnění cév je vhodná také lnice. Při zánětlivých stavech cév jsou ideální také masti. Od problémů uleví olšová mast, k regeneraci cév přispěje mast z vlaštovíčníku, měsíček a topol nebo mast kostival a kaštan.

Váhy doslova milují společenská setkání a společnost. Jejich aktivní život je ale stojí mnoho sil a každá nerovnováha se podepíše především na stavu jejich ledvin. Potíže s ledvinami pak často souvisí také s problémy s močovým měchýřem, ženy v tomto znamení trpí často bolestivou menstruací a gynekologickými problémy.  Pro celkovou podporu močového ústrojí mohou Váhy využít několik vhodných bylin – například směs bylin na ledviny s celíkem zlatobýlem či gemmoterapeutikum z vřesu, bakterie a viry jim pomůže likvidovat lichořeřišnice a brusinka. Na gynekologické problémy je také celá řada bylinných prostředků, vhodný je ptačí jeřáb, měsíček a maliník, ale také kontryhel a červený jetel.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen