Zvládněte Vánoce díky bylinkám. Pomohou s popáleninami, pálením žáhy i depresí

Vánoce by v ideálním případě měly být svátky klidu a pohody. Ne vždy tomu ale tak je. Během vánočního veselí se můžete potýkat s celou řadou nepříjemností ať už v podobě popáleniny od horkého plechu s cukrovím nebo pálení žáhy po příliš vydatné večeři. S těmito problémy si poradíte, pokud se na Vánoce vybavíte vhodnými bylinkami. Ty pomohou s řešením drobných potíží i s případnou depresí.
Rubrika: 

Předvánoční období je ve většině domácností ve znamení pečení cukroví nebo smažení nejrůznějších dobrot. Během jejich přípravy se ale snadno může stát nepříjemný úraz v podobě popáleniny. Pokud se ani vám spálenina nevyhnula, ulevit si můžete chladivým obkladem s měsíčkovým olejem. Ten pokožku příjemně zklidní a pomůže s její regenerací. K hojení popálenin potom přispívá olšová mast, kterou stačí nanést okolo rány. Mast má výborné dezinfekční účinky, užitečná tak bude i v případě, že se rána zanítila. Přirozenou vlhkost a elasticitu vysušené kůži pak pomůže navrátit třezalkový olej.

Konzumace velkého množství nezdravého jídla, časté popíjení, návštěvy a večírky k vánočnímu období většinou také patří. Přejídání ale může vést k nepříjemnému pálení žáhy nebo žaludečním potížím. Od pálení žáhy si lze ulevit díky pýru, který zvlhčuje poškozené sliznice a ulevuje od nepříjemné bolesti. Problémy s trávicí soustavou pak pomůže řešit směs hořce žlutého, čekanky, puškvorce, máty a lékořice, známá jako Amarit forte. Pro očistu žaludku po náročných svátcích je ideální rakytníkový olej, který regeneruje sliznice jícnu a žaludku.

Stinnou stránkou, o které se ve spojení s Vánocemi příliš nemluví, mohou být deprese. Těm čelí především osamělí lidé, pro které je sváteční období extrémně náročné. K únavě a psychickému vyčerpání ale mohou přispět i stresy se zařizováním oslav nebo rodinné spory. I v tomto případě můžete sáhnout po přírodních pomocnících. Přírodním antidepresivem je například třezalka, která je první volbou při úzkosti, neklidu, psychickém napětí i depresích. Obranyschopnost organismus vůči stresu posiluje také eleuterokok nebo maralí kořen. K posílení nervové soustavy poslouží též gemmoterapeutikum z lípy, kombinovat ho je vhodné právě s třezalkou a tinkturou z vrbky úzkolisté. Balzámem na nervy je pak také relaxační bylinný sprej, který se aplikuje na zátylek, čelo, spánky nebo hrudník a obsahuje mnoho zklidňujících a náladu zlepšujících bylin. K protistresovým bylinám na vnitřní užívání patří také bakopa a šišák.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen