5 tipů, jak do léta zhubnout zdravou a přírodní cestou

http://www.sxc.hu/photo/1436464
Duben je pro mnoho lidí obdobím první fáze hubnutí a tvarování těla do plavek či lehkých letních oděvů. V dnešní době je však velice snadné se ztratit v nepřeberném množství podpůrných produktů, jež jsou na trhu nabízeny. Některé jsou nefunkční a neefektivní, jiné poškozují orgány či sliznice.

Poradíme, jak se postupně zbavit nechtěných kilogramů za pomoci bylin, tedy přírodní a zdravotně nezávadnou cestou.

Tip 1.: Na redukci váhy maliník či maté

Proces redukce váhy dokážou plnohodnotně podpořit tinktury z bylin či pupenů rostlin. Mezi takzvané hubnoucí byliny patří například kombinace maliníku, ostružiníku a olše, která působí proti ukládání tuků. Snížit nadváhu může pomoci také kukuřice setá či rostlina maté. „Maté je jedním z největších pomocníků při hubnutí. Dokáže totiž ztlumit pocit hladu, rozkládá přebytečný tuk v játrech a zároveň jej odstraňuje i z podkožní tkáně a střevního traktu. Účinným je rovněž extrakt vyrobený z ananasu, vinných hroznů a mořských řas, který zabraňuje ukládání tuků a tělo odvodňuje,“ říká Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, jež se na výrobu bylinných tinktur a výluhů specializuje.

Tip 2.: Podporu detoxikace zajistí jalovec nebo vřes

Při snižování hmotnosti musíme zároveň myslet i na vhodnou očistu organismu. Po dlouhé zimě je totiž tělo zaneseno nejrůznějšími typy škodlivých látek, a je proto důležité jej detoxikovat. Například ve střevech mívají usazené toxiny velmi často za následek vznik obezity nebo žaludeční problémy. V průběhu hubnutí je tak vhodné sáhnout třeba po medvědím česneku, jenž kromě antibakteriálního a protiplísňového působení bojuje například i s celulitidou a zajišťuje obnovu střevní mikroflóry. Pro regeneraci je výborný rovněž len, pýr a dub, případně zelený jíl a enterosgel

Tip 3.: Hladinu cholesterolu sníží šii-take

K hubnutí patří jednoznačně dodržování zdravého životního stylu a snižování hladiny cholesterolu v krvi. Cholesterol je látka, která je však v podstatě nerozpustná ve vodě, a tak nemůže cestovat krevním řečištěm. V případě nadbytku v těle se cholesterol ukládá do buněk i cévních stěn a způsobuje srdeční i oběhová onemocnění. Boj s cholesterolem je tak jednou ze základních součástí hubnoucího procesu. Podpořit jej můžeme tinkturou z východoasijské houby šii-take či jalovce, který rovněž podporuje trávení a fungování žlučníku. Pomoci může i leuzea neboli maralí kořen. Ten působí na snížení hladiny cukrů a tuků v krvi a zásobuje tělo antioxidanty důležitými pro snížení výskytu některých typů rakoviny.

Tip 4.: Sport a pohyb doplní borovice nebo bělotrn

Součástí správného redukčního programu by měl být samozřejmě pravidelný pohyb. Pokud však začneme po delším období nečinnosti tělo neadekvátně namáhat, mohl by našemu organismu sport spíše ublížit. Proto je dobré při zvýšeném množství pohybu užívat tinkturu z bělotrnu, která působí jako svalové tonikum. Pomoci může rovněž borovice sosna. Ta stimuluje revitalizaci kostní tkáně i chrupavek a udržuje v nich hladinu vápníku. K podpoře fyzické aktivity se doporučuje i rehmanie, jmelí, lopuch nebo rakytník.

Tip 5.: Psychická pohoda s vrbkou a třezalkou

V průběhu hubnoucího procesu je vhodné se maximálně komplexně zaměřit na celé tělo a jeho změny. Zásadní je tedy dbát i na psychiku. Svou snahu o zhubnutí bychom tak měli čas od času podporovat bylinnými přípravky zaměřenými na psychickou pohodu. „Lidé, kteří absolvují proces hubnutí, prochází mnoha změnami. Proto by neměli podcenit také péči o své psychické rozpoložení a duševní pohodu. Na úzkostné stavy funguje vrbka úzkolistá, lípa a třezalka tečkovaná. Také bělotrn harmonizuje psychický stav a udržuje dobrou náladu,“ dodává Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která k podpoření redukce váhy vyrábí speciální komplexní směsi.

Tip

Vhodné je v procesu hubnutí užívat celkové kůry, které ideálním způsobem kombinují účinky čistících a hubnoucích rostlin. Mezi takové patří například kůra pro redukci hmotnosti a celkovou harmonizaci, která obsahuje ve vhodném poměru Brodecký redukční ortislim, maté, břízu a jalovec.

Tinktury z bylin a pupenů rostlin pomáhající při hubnutí

Maté

Maté napomáhá k redukci váhy, tlumí pocit hladu. Stimuluje štěpení tuku v játrech, ve střevech a v podkožní tkáni. Pomáhá při normalizaci sníženého krevního tlaku, posiluje organismus, uvolňuje stresové napětí.

Brodecký redukční ortislim

Extrakt vyrobený z ananasu, vinných hroznů a mořských řas sloužící k redukci váhy při současném posílení organismu. Tlumí pocit hladu, působí proti ukládání tuku, odvodňuje tělo.

Česnek medvědí a setý

Česnek působí dezinfekčně, protibakteriálně a protiplísňově, omezuje výskyt zlatého stafylokoka i Candidu albicans. Dezinfikuje střevní obsah a pomáhá udržovat střevní funkci v normálních mezích, blahodárně působí na činnost dýchacího systému.  

Šii – take (Houževnatec jedlý)

Houba šii-take posiluje obranné mechanismy, a pomáhá tak v organismu omezovat výskyt virů. Pomáhá udržovat čisté a dobře průtočné cévy, tlumí reakce z přecitlivělosti. Je velmi vhodná pro celkovou detoxikaci organismu.

Borovice sosna 

Stimuluje revitalizaci kostní tkáně, kostí i chrupavek. Podporuje tvorbu kloubního mazu a udržování hladiny vápníku v kostech. Obsahuje cenné minerální látky.

Třezalka tečkovaná

Tato bylina má protizánětlivé a protiekzematické účinky. Je vhodné ji užívat v případě nervových problémů, psychického napětí a depresí. Je rovněž vhodná na rehabilitaci po mozkových mrtvicích, při sklerózách multiplex a při všech formách zánětů a nervových poruch.

Kukuřice setá

Je to výtažek ze čnělek samičích květů. Zlepšuje látkovou výměnu, snižuje hladinu krevního cukru, odstraňuje otoky kloubů a snižuje nadváhu.

Fotografie uvedených tinktur a bylin si můžete stáhnout zde.

Více informací o účincích přírodní medicíny naleznete zde.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen