Obklad z okurek pomůže na kruhy pod očima jen krátkodobě. Je potřeba hledat příčinu

Tmavé stíny pod očima děsí po ránu v zrcadle téměř každého dospělého. Většinou za ně může nevyspání, přemíra stresu, špatná životospráva nebo nevhodná péče o pleť. Někdy nám kruhy pod očima signalizují problémy s játry. Jak se jich však účinně zbavit? Pomůže kombinace babských rad a zdravějšího denního režimu.
Rubrika: 

Kůže kolem očí patří k těm nejtenčím na našem těle. Zároveň je v ní hustá síť žilek. Pokud se drobné cévy rozšíří a kůže se ztenčuje, objeví se nám v obličeji nevzhledné tmavé stíny. Obličej působí unavenější a starší.

Jako rychlá pomoc na kruhy pod očima se doporučují nejrůznější obklady, které mají kůži pod očima prokrvit a stáhnout. Lze sáhnout po věcech, které máme běžně v kuchyni. Pod oči můžeme přiložit plátky okurky, brambor, zchladlé sáčky od černého či zeleného čaje nebo vatový tampón s citronovou šťávou. Z přírodní kosmetiky se doporučují obklady z růžové vody.

Tyto triky však mají jen krátkodobý účinek. Pokud se chceme kruhů pod očima zbavit trvale, musíme bojovat proti primární příčině. Základem je omezit stres a dodržovat pravidelný režim spánku. Při péči o pleť je potřeba používat pro kůži v okolí očí speciální přípravky. Právě proto, že je jemnější a tenčí než kůže ve zbytku obličeje. Opatrní bychom měli být i s použitím make-upu, kterým kruhy pod očima zakrýváme. Velká vrstva líčidel a nešetrné odličování může problém s kruhy pod očima ještě prohloubit.

Abychom zabránili vzniku kruhů pod očima, je třeba pročistit hlavní orgány látkové výměny, a tím i pročistit lymfatický systém. Důležitý orgán pro řešení tohoto problému jsou játra. „Můžeme využít bylinné tinktury z ostropestřce, maralího kořene a hlavně gemmoterapeutika, která nám dodají zároveň stopové prvky a vitamíny. Nejdůležitější a hlavní jsou gemmoterapeutikum z jalovce a rozmarýnu,“ říká bylinkářka a naturopatka Jarmila Podhorná.

Pročištění organismu nám zajistí správná funkce ledvin a močového systému. „Ledviny regeneruje gemmoterapeutikum z trubkovce a vřesu, očistu močových cest nám pomůže řešit lichořeřišnice, brusinka a celík zlatobýl,“ doporučuje Podhorná.

Do jídelníčku bychom měli zařadit potraviny, které podporují zdravé trávení a mají vysoký obsah vlákniny, jako je například kysané zelí, jablka, mrkev, švestky nebo avokádo. Pokud se kruhy nedaří delší domu zmírnit, a navíc se k nim přidají i otoky pod očima, je lepší obrátit se na lékaře, aby prověřil, jestli se nejedná o projev závažnějšího onemocnění.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen