Paradentózu způsobují i plísně uvnitř těla. Vyčistěte si střeva, radí bylinkářka

Zánětlivé onemocnění dásní a závěsného aparátu patří mezi nejčastější onemocnění dutiny ústní. Odborníci uvádějí, že určitým stupněm tohoto onemocnění trpí 80 až 90 % dospělých lidí nad 30 let. Mezi rizikové faktory patří nedostatečná ústní hygiena i zanedbání pravidelných lékařských kontrol. Mezi méně známé příčiny se řadí zaplísnění organismu, které vzniká současným uspěchaným stylem života. Při léčbě paradentózy, ale také při plísních v organismu, lze k problémům přistoupit alternativní cestou bylinek. Jak zaplísnění organismu vzniká, zda jím trpíte i vy nebo jak se řeší, o tom všem hovoří ve svém komentáři nejznámější česká bylinkářka, Mgr. Jarmila Podhorná.

Paradentózu nelze zcela vyléčit

Vysoký výskyt onemocnění dutiny ústní je v naší populaci zapříčiněn zejména nesprávnou dentální hygienou, kterou Češi bohužel často podceňují. Konkrétně paradentóza vzniká působením bakterií, které se usazují na zubech a dásních. Jedná se o chronické onemocnění závěsného aparátu zubu, dásní a kostního lůžka. Onemocnění se projevuje záněty, ústupem tkání i viklajícími se zuby, které vypadávají. V případě již diagnostikované paradentózy lze onemocnění pouze zpomalit, vyléčit již bohužel nejde.

Toto onemocnění je však do jisté míry způsobeno i stavem vnitřních orgánů, což je důležitá souvislost, které většina lidí bohužel nevěnuje pozornost. Ve střevech téměř každého člověka se totiž nacházejí rozmnožené plísně. Tyto plísně nejsou pochopitelně viditelné, proto je lidé ve většině případů nevnímají. Střevní plísně vznikají z nejrůznějších důvodů. Zažívací systém ochromuje stres, přetěžování organismu, kombinování různých druhů potravin naráz nebo také nedostatek času na jídlo. Mezi faktory, které nelze přímo ovlivnit, spadá rostoucí elektrosmog, kyselý déšť a jeho vliv na životní prostředí nebo také různé chemikálie. Ústní dutina je pak ohrožena především z toho důvodu, že se tělo snaží vylučovat toxiny i dásněmi.

Zpomalte postup onemocnění masírováním dásní

S léčbou je nejúčinnější začít již v 1. stádiu, kdy se projevuje pouze mírný otok a zarudnutí, které je někdy doprovázeno krvácením. V této fázi lze proces nemoci zpomalit masáží dásní léčivými oleji. Vhodný je především jedlový olej vyráběný z mladé jedle sibiřské. Tento olej je ceněný pro svůj posilující účinek a také schopnost stimulovat obranné reakce organismu. Namočenou gázu přiložte na dáseň a nechejte působit 15 až 20 minut. Využít lze i grepový olej, který působí blahodárně na bolavé a podrážděné dásně i zubní kazy a má pozitivní účinky při krvácení z dásní. 5 kapek grepového oleje rozmíchejte ve sklenici vody a kloktejte 3x denně.

Správnou činnost žaludku podpoří houba čaga

S paradentózou je neodmyslitelně spojen i zápach z úst, který může rovněž souviset se zaplísněním organismu. Důležitá je proto očista jícnu, žaludku a střev. Nutná je správná činnost jater, kterou podpoříte bylinnou cestou ve formě ostropestřce mariánského či jalovce obecného. Neméně potřebná je také detoxikace sliznic žaludku a jícnu, kterou zajistíte rakytníkovým olejem. Na narušenou a podrážděnou sliznici žaludku, dvanácterníku a střev má pozitivní vliv výluh ze sibiřské houby čagy, která roste na kůře bříz. Penízovka sametonohá a tinktura z česneku a grepu zase přispívá k čistému organismu bez plísní a bakterií. Efektivní očistu střev představuje i zelený jíl, který obsahuje velké množství minerálních látek. Účinně tak detoxikuje střeva i trávicí trakt. Důležité je také podpořit sliznice dutiny ústní a protizánětlivě působit, a to nám splňují gemmoterapeutika z olše a dubu. K zlepšení paradentózy je však nutná komplexní léčba, při které se pacienti musejí zaměřit i na svůj životní styl a dosavadní dentální hygienu. Kombinací těchto doporučení lze dosáhnout uspokojivého výsledku i snížení problémů s ústní dutinou a ztrátu zubů tak co nejdéle odvrátit.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen