Potížím spojených s přechodem se nevyhne téměř žádná žena. Ulevit pomohou bylinky

Nadeje_klimakterium
Klimakterium neboli přechod je období, které čeká na každou ženu. Některá se s prvními projevy může setkat již kolem 40. roku, u jiné klimakterium nastoupí až po padesátce. Individuální je i jeho délka a průběh. Ve všech případech jde ale o pozvolný proces, který je doprovázen mnoha potížemi. Tyto problémy lze však dobře zmírnit pomocí bylin. Prospěšné je jmelí nebo ptačí jeřáb.
Rubrika: 

 

Během přechodu dochází ke snížení hladiny hormonů estrogenu a progesteronu. Prvotním příznakem přicházejícího klimakteria může být nepravidelná menstruace. Cyklus se může zkracovat, ale také prodlužovat. Při prvotním zpozorování těchto změn je však třeba nejprve navštívit lékaře a ujistit se, zda se opravdu jedná o přechod. Nepravidelná menstruace může být předzvěstí řady onemocnění. Pokud lékař už klimakterium potvrdí, je třeba počítat s dalšími nepříjemnými projevy.

Nejčastěji se ženy potýkají s návaly horka a pocením. V tomto případě lze z přírodních prostředků doporučit v první řadě jmelí. Pomáhá udržovat normální krevní tlak, tlumí bolesti hlavy a závratě. Především však odstraňuje pocit návalů horka. Nejvhodnější je jeho užívání ve formě tinktury.

V období klimakteria je důležité se zaměřit na dodání přírodních hormonů do organismu ženy. Pomoci může gemmoterapeutikum z jeřábu ptačího, maliníku, kontryhelu a červeného jetele. Někdy velice dobře zabere gemmoterapeutikum z kotvičníku. Maliník je velice dobré užít ve spojení s černým rybízem, který navíc zvyšuje imunitu. Z tinktur lze na potíže spojené s přechodem doporučit lékořici, anděliku nebo směs bylin zvanou Femina.

Při problémech s nervozitou a spánkem může v tomto období pomoci gemmoterapeutikum z lípy a třezalky. Důležitá je také relaxace. Zde jsou vhodné koupele na gynekologické potíže a na zklidnění.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen