Rozzařte po zimě povadlou pleť pomocí bylinek

Nadeje_plet po zime
Zimní měsíce jsou pro pleť, nezávisle na jejím typu, velmi náročné. Nejen chladné počasí, silný studený vítr, ale také přechody z venku do tepla, kde je poté suchý vzduch, pokožce nesvědčí. Tyto faktory způsobují vysušování pleti, mohou se objevovat i drobné praskliny. Jak můžeme na jaře pleti pomoci s regenerací? Prozradíme přírodní recepty, které unavenou a zašedlou pokožku rozzáří.
Rubrika: 

Jaro je spojeno s probouzením přírody, ale také očistou organismu. Tělo může být po zimě zanešeno toxiny a plísněny, kterých je třeba se zbavit. Stav organismu se velmi rychle projevuje na pleti. Je třeba tedy nejprve detoxikovat tělo. Nezbytné je též posílit imunitu, za níž ze 70 procent zodpovídají střeva. Blahodárné účinky má zelený jíl a Enterosgel. Při průchodu trávicím traktem na sebe váží toxiny, plyny a celkově vše nepotřebné.  Oba doplňky stravy se přitom nevstřebávají, ale jsou přirozeně vylučovány z organismu. 

Kůže nám ukazuje nedostatky vnitřních orgánů, a proto se musíme zaměřit na jejich očistu. Důležitá jsou játra, kde nám pomůže hlavně gemmoterapeutikum z jalovce a ostropestřece. Také plísňové problémy mají vliv na stav pokožky. V tomto případě máme dva bylinné pomocníky – tinkturu z houbičky penízovka a česneku.

K očistě pokožky a vnitřních orgánů nám může přispět lopuch a pýr. Tyto byliny zároveň regenerují sliznice a kůži.

Také oleje a masti z bylin nám mohou prospět ke zkvalitnění pokožky. Například myrta v podobě oleje, mast ze 4 bylin (měsíčku, řebříčku, lnice a lopuchu) a grepový olej k odstranění plísní.

Důležité je i vnější pročištění pokožky pomocí bylinného prostředku – pleťové vody.

Ke zlepšení veškerých problémů pokožky nám může prospět bylinná koupel kůže, která se dá také využít na veškeré kožní problémy dětí přidáváním do vanové koupele. Zhydratuje kůži celého těla a zlepší její pružnost.

K problémům kůže patří také vlasový porost. Vynikajícím a osvědčeným prostředkem na veškeré kožní problémy ve vlasech je lihový macerát s názvem lopuch, který zároveň vlasový porost regeneruje.

Kontaktujte nás

Mapa prodejen

Naše produkty můžete zakoupit ve stovkách prodejen po celé České republice

Seznam prodejen